انفعال مسئولان دولتی کشور، نقض برجام توسط آمریکا را به دنبال داشته است

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: با اقدامات مختلف آمریکا و انفعال مسئولان سیاست خارجه، می‌توان به نوعی گفت که برجام نقض شده و طرف غربی به تعهدات خود عمل نکرده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، دکتر احمد اسفندیاری، درباره نقض عهد آمریکا پس از برجام به بهانه دریافت غرامت از ایران گفت: مسائلی که پس از برجام رخ داد، قابل پیش بینی بود و در گذشته نیز مقام معظم رهبری در این باره هشدار داده بودند.وی در ادامه افزود: بد عهدی‌های آمریکا نه تنها نسبت به ایران بلکه نسبت به بسیاری از ملت‌های دیگر نیز سابقه داشته است به شکلی که بارها در طول تاریخ در رابطه با ملت ایران اقداماتی داشته اند، پس این موضوع قابل پیش بینی بود.
معاون سابق بسیج مستضعفین در امور بین الملل در ادامه بیان کرد: متاسفانه ما شاهد برخی وادادگی‌ها، خنده‌های بی‌معنا و رعایت نکردن شرایطی که مقام معظم رهبری تعیین کرده بودند توسط مسئولان امر بودیم.

نمی‌توانیم به آمریکا به چشم یک دوست نگاه کنیم

وی با بیان اینکه باید بدانیم دیپلماسی لبخند در مقابل دشمن همیشه پاسخگو نیست، تصریح کرد: ما باید بپذیریم که آمریکا به عنوان رأس استکبار جهانی و زادگاه صهیونیستم بین‌الملل و همچنین به عنوان بزرگترین حامی صهیونیست یک دشمن واقعی است و نمی‌توانیم به عنوان یک دوست به آن نگاه کنیم.
اسفندیاری، در ادامه افزود: این کشور به دنبال ضربه زدن به ما است به این دلیل که در طول ۳۰ سال گذشته ما به منافع آمریکا و صهیونیست ضربه زده ایم پس هم اکنون به دنبال تلافی هستند و  باید از این موضوع مراقبت کنیم.

مسئولان دولت معتقد هستند که اقدامات آمریکا ارتباطی با برجام ندارد

وی با بیان اینکه مسئولان ما باید در مقابل دشمن قاطعانه بیاستند و موضع محکم‌تری را در مواجهه با غرب داشته باشند، گفت: هم اکنون مسئولان دولت در صدد توجیه هستند و به جای اینکه موضع محکم و قاطع داشته باشند، فرافکنی می‌کنند، به گردن دولت‌های گذشته می‌اندازند و یا اینکه معتقد هستند که اقدامات آمریکا ارتباطی با برجام ندارد.
معاون سابق بسیج مستضعفین در امور بین الملل ادامه داد: اگر وادادگی و عدم استقامت در مقابل آمریکا ادامه داشته باشد به همین جا ختم نخواهد شد و نه فقط آمریکا بلکه دولت‌های قلدر غربی نیز به بهانه‌های واهی دست به این اقدامات خواهند زد.وی در ادامه تاکید کرد: در واقع با اقدامات آمریکا به نوعی می‌توان گفت برجام نقض شده و طرف غربی به تعهدات خود عمل نکرده است.

موضوع پرداخت غرامت ایران به آمریکا از طریق لاهه پیگیری شود

اسفندیاری، درباره نوع واکنش مسئولان وزارتخارجه گفت: صدور بیانیه از سوی وزارت خارجه کافی نیست و باید از طریق دادگاه لاهه موضوع پرداخت غرامت ایران به آمریکا پیگیری شود به این دلیل که آمریکا تا کنون به تعهدات خود عمل نکرده است.وی در ادامه بیان کرد: ما به تعهدات خود عمل کرده ایم  و تمام مسئولان آژانس و کشورهای غربی به این موضوع  اعتراف می‌کنند که ایران فراتر از خواسته ها در برجام عمل کرده است اما آمریکا نیز باید به تعهدات خود عمل کند.

انفعال مسئولان ما آمریکا را گستاخ کرده است

وی با بیان اینکه مسئولان ما حتی باید دشمن را تهدید کنند که اجرای برجام را متوقف خواهند کرد؛ در حالی که هم اکنون نیز اگر برجام را متوقف کنیم و در برگشت به عقب فرصت دوساله ای را از دست خواهیم داد، تصریح کرد: تا وضعیت بدتر نشده و منافع مردم ما بیش از این از بین نرفته دولتمردان ما باید اقدام جدی تری را انجام دهند به این دلیل که انفعال مسئولان ما آمریکا را گستاخ کرده است.
اسفندیاری، گفت: تاریخ نشان داده هرگاه محکم ایستاده ایم دشمن عقب نشینی کرده و هرگاه ما کوتاه آمده ایم آنان بیشتر جلو آمده اند.

بی‌اعتمادی به آمریکا در رفتار مسئولان ما دیده نمی‌شود

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور در پایان خاطرنشان کرد: این مسائل در تاریخ می‌ماند و ما باید مردم را روشن کنیم تا آنان بدانند در چه نقاطی کم کاری و خیانت شده است و همچنین نتیجه اعتماد به آمریکا چیست؛ در واقع مسئولان کشور سخن از بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا را به میان می‌آورند اما در رفتار آنها ما بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا دیده نمی‌شود.

انتهای پیام/

مطلب پیشنهادی

دکتر احمد اسفندیاری در جمع باشکوه مردم ولایتمدار شهرستان سپیدان:هم مسئولین و هم کسی که به تایید شورای نگهبان نماینده مجلس می شود؛ باید جوابگوی مطالبات به حق مردم باشد!

مراسم انسجام وحدت و همدلی سپیدانی ها با محوریت قدردانی و تشکر از حضور حماسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.