انزوای خط سازش، نتیجه اصلی تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه

دکتر اسفندیاری دبیر همایش از برگزاری این همایش در روز سه شنبه ۲۸ مرداد در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور نمایندگان سازمان های مردم نهاد فلسطین، نمایندگان فلسطین در ایران و تنی چند از سفرای کشورهای خارجی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ال اچ وی نیوز آقای دکتر اسفندیاری دبیر همایش «مقاومت تا پیروزی» و معاون بین الملل بسیج جهانی مستضعفین، در شروع نشست خبری یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت و جنگ ۳۳ روزه را گرامی داشت و خاطر نشان کرد اسرائیل با شکست مفتضحانه در این جنگ در نهایت مجبور به پذیرش خواسته های حزب الله لبنان شد.

وی همچنین اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه را محکوم کرد و افزود باید به این نکته توجه کرد که در جنگ تحمیلی اخیر بر ضد نوار غزه بستر سازی صورت گرفته بود و در ابتدا دشمن سوریه و عراق را ناامن کرد تا به هدف خود یعنی خلع سلاح مقاومت در فلسطین دست یابد و به این صورت به خیال خام خود، فلسطین را از محور توجهات و جهان اسلام خارج کنند.

دبیر همایش مقاومت تا پیروزی در ادامه عنوان داشت، هدف بعدی رژیم اسرائیل برای آغاز تهاجمات در صورت عدم خلع سلاح مقاومت، با حربه مذاکره به هدف خود دست یابند و در میان مردم غزه نیز اختلاف ایجاد کنند. رژیم صهیونیستی قصد دارد تا با این روش نسل جدید فلسطینیان را مورد آزمایش قرار دهد.

دکتر اسفندیاری ضمن خاطر نشان کردن خسارت های اقتصادی فراوان ناشی از جنگ برای رژیم صهیونیستی، افزود، اعلام انزجار جهانی از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه از نتایج بزرگ این جنگ است و از سوی دیگر افکار عمومی جهان در فکر نابودی رژیم صهیونیستی هستند؛ همان هدفی که رهبرکبیر انقلاب؛ امام خمینی (ره) بنیان نهادند.

وی یکی دیگر از موهبت های جنگ را انتقال مقاومت به کرانه باختری دانست و عنوان داشت با کشیده شدن مقاومت به کرانه باختری، اختلافات میان سران و مقامات اسرائیلی افزایش پیدا کرده و آنها اعتراف کرده اند که برای نابودی غزه، به پنج سال زمان نیاز است.

شسکت و ناکارآمدی گنبد آهنین در مقابل موشک های مقاومت یکی دیگر از مواردی بود که دکتر اسفندیاری به آن اشاره کرد و افزود این سیستم دفاع موشکی امتحان خود را پس داد و نشان داد توانایی خاصی ندارد.

معاون بین الملل بسیج جهانی مستضعفین در ادامه خاطر نشان کرد که نابودی رژیم صهیونیستی را بسیاری از کارشناسان بین المللی پیش بینی کرده اند. وی همچنین مواضع کشورهای مرتجع منطقه را محکوم کرد و افزود، بسیاری از کشورهای عرب به طور لفظی هم حاضر نشدند اسرائیل را محکوم کنند و جبهه عربی-عبری در صدد مقابله با مقاومت است و هر روزه بر این موضع پافشاری می کنند که ایران در مقابله با تروریسم کاری صورت نمی دهد، اما در این برهه نتیجه عکس گرفتند و در نهایت مشخص شد که ایران، به عنوان عقبه مقاومت قدرت خود را به همگان نشان داد و نکته دیگر تضعیف خط سازش و تسلیم در جنگ اخیر بود.

دکتر اسفندیاری تنها راه رهایی جهان اسلام و مستضعفین را مقاوت دانست و افزود در این جنگ چند موضوع به صورت بار اول مطرح شد، یک اینکه در حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رونمایی از تونل های زیرزمینی مقاومت بود که ترس و وحشت عجیبی در شهرکهای اسرائیلی به راه انداخته است و ترس اجرایی شدن این تونل ها در کرانه باختری چالش جدیدی در اسرائیل ایجاد کرده است. موضوع دیگر، صنایع دفاعی است که در داخل غزه در حال تولید و ساخت است و در نهایت این مسائل منجر به مهاجرت معکوس در اسرائیل شده است.

وی افزود، برای نابودی اسرائیل باید برنامه ریزی شود، شروع آن با انقلاب اسلامی در ایران آغاز شده و در حال حاضر نیز افکار عمومی جهان آماده و مهیا برای این نابودی شده است.

دبیر همایش «مقاومت تا پیروزی» خاطر نشان کردند در این راستا همایشی روز سه شنبه ۲۸ مرداد ساعت ده صبح در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسینه فاطمه زهرا (س) برگزار خواهد شد. در این همایش نمایندگان ادیان و مذاهب، نمایندگان NGO های فعال در حوزه فلسطین، نمایندگان فلسطین در ایران و سفرای خارجی به خصوص کشورهایی که سفرای خود را از رژیم صهیونیستی فراخوانده اند، حضور خواهند داشت.

دکتر اسفندیاری همچنین عنوان داشتند که دعوت نامه ای برای وزیرخارجه، جناب آقای دکتر ظریف برای حضور در این همایش ارسال شده و هدف از این همایش در درجه اول تبیین موضوع مقاومت و در درجه بعدی اثبات این موضوع است که پیروزی در گرو مقاومت است.

وی همچنین از راه اندازی ستاد حمایت و پشتیبانی از مقاومت در آینده نزدیک خبر داد و افزود در همایش« مقاومت تا پیروزی» قطعنامه سازمان های مردم نهاد نیز در پایان صادر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

پیام نوروزی دکتر احمد اسفندیاری

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.