اسفندیاری: تیم دیپلماسی ایران باید برای دفاع ازحق مردم فلسطین فعال تر وارد میدان شود

اسفندیاری:
تیم دیپلماسی ایران باید برای دفاع ازحق مردم فلسطین فعال تر وارد میدان شود
معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین گفت:در طول تاریخ مبارزات مردم فلسطین با رژیم صهیونیستی شاهد سکوت و انفعال مجامع بین المللی بوده ایم.

احمد اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری بسیج با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی درغزه و پاسخ گروههای مقاومت اسلامی به این جنایات اظهارداشت: رژیم صهیونیستی از ابتدای حمله فکر نمی کرد که این بلا سرش می آید بلکه در این خیال خام به سر می برد که می تواند در همان ساعات اولیه ضربه آخر را به مقاومت بزند و توان موشکی مقاومت را از بین ببرد.

شکست رژیم صهیونیستی در جنگ اطلاعاتی

وی با بیان اینکه صهیونیست ها زمانی که دفاع مقاومت را مشاهده کردند در عمل انجام شده قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: آن ها در یافتند که توان مقاومت نه تنها کمتر نشده بلکه قوی تر شده است و حتی نیروهای اطلاعاتی صهیونیست ها هم نتوانستند کمکی به این رژیم بکنند و در واقع رژیم صهیونیستی در جنگ اطلاعاتی هم شکست خورده است.

گنبد آهنین تنها ۶ درصد موشک ها را رهگیری کرد

اسفندیاری تصریح کرد: اگر در گذشته سامانه گنبد آهنین تنها ۱۵ درصد در رهگیری و انهدام موشک های مقاومت موفقیت داشت امروز این عدد به کمتر از ۶ درصد رسیده است. همچنان که رعب و وحشت نیز سرزمین های اشغالی را فراگرفته است و امروز توان مقاومت برای دفاع از خود به حدی رسیده است که از فرمانده تیپ و فرمانده واحد اطلاعاتی به دست آن ها کشته می شوند و تلفات این رژیم که آن ها از اعلام رسمی آن إبا دارند از ۶۰ نفر گذشته است که همه آن ها نیروی نظامی هستند.

پیش روی زمینی صهیونیستی در خاک غزه ۱۰۰ متر بود

این کارشناس مسایل بین الملل با بیان اینکه پیشروی زمینی نیروهای رژیم صهیونیستی درغزه تنها در حد ۱۰۰ متر بوده است و مقاومت اسلامی از پیشروی بیشتر آن ها جلوگیری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که امروز حامیان رژیم صهیونیستی در تلاش هستند که مقاومت را به پای میز آتش بس بکشانند که البته مقاومت نیز شروطی را اعلام کرده که یکی از آن ها رفع کامل محاصره غزه است

ادعاهای نتانیاهو مثل خودش مضحک است

اسفندیاری با اشاره به اینکه امروز رژیم صهیونیستی از سر استیصال در غزه دست به جنایت جنگی زده و حتی بیمارستان ها را آماج حملات خود قرار می دهد، تصریح کرد: ادعای نخست وزیر این رژیم اشغالگر مثل خودش بسیار مضحک است که می گوید نیروهای حماس از داخل بیمارستان ها موشک های خود را شلیک می کنند چراکه اگرکسی حتی با نحوه پرتاب آرپی جی ۷ آشنایی داشته باشد می داند که این سلاح را به دلیل آتش عقبه ای که دارد نمی توان از محلی مثل بیمارستان شلیک کرد چه برسد به موشک های مقاومت که برد آن ها تا ۱۸۰ کیلومتر می رسد.

کشورهای مرتجع عربی باید اجازه بگیرند!

وی درباره علت سکوت مجامع بین المللی و برخی کشورهای منطقه در قبال جنایات اسرائیل در غزه تاکید کرد: در طول تاریخ مبارزات مردم فلسطین با رژیم صهیونیستی شاهد سکوت و انفعال مجامع بین المللی بوده ایم و رژیم های پادشاهی و کشورهای مرتجع منطقه که بود و نبود آن ها متصل به آمریکا و رژیم صهیونیستی است، باید برای موضع گیری از اربابان خود که سران واشنگتن و تلاویو هستند، اجازه بگیرند.

بیشترین انتظار برای یاری مظلومان غزه از ایران است

وی با بیان اینکه موضع مجامع بین المللی روشن است و انتظار بیشتری ازآن ها نمی رود افزود: در میان افکار عمومی ملت ها تنها از کسی که بیشترین انتظار می رود که به یاری مردم مظلوم غزه بشتابد، دولت جمهوری اسلامی ایران است که باید در حوزه دیپلماسی، عملیاتی و میدانی فعال تر عمل کند.

باید هیئت های دیپلماسی را فعال می کردیم

اسفندیاری تاکید کرد: مواضع رئیس جمهور، وزارت خارجه و دولت ایران در حمایت از مردم مظلوم غزه جای تشکر دارد اما کافی نیست و باید در این زمینه هیئت های دیپلماسی را فعال تر می کردیم و برای رایزنی به کشورهای منطقه می فرستادیم.

طرح ایده رفراندوم در سرزمین فلسطین در جنبش عدم تعهد

وی یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی باید به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد ایده مقام معظم رهبری که چندسال پیش درباره برگزاری رفراندوم در سرزمین فلسطین مطرح فرمودند و تبدیل به موضع رسمی دولت ایران در این قضیه شده است را در مذاکرات مطرح و پیگیری کند در حالی که متاسفانه تاکنون در این زمینه هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است.

مراقب باشیم غرب ما را سرگرم نکند

معاون بین الملل بسیج تصریح کرد: باید مراقب باشیم که غربی ها ما را سرگرم برخی مسایل فرعی نکنند تا از مسایل اصلی باز بمانیم؛ اقداماتی که تیم مذاکره کننده هسته ای ما با گروه ۱+۵ انجام داده خوب است ولی ما باید فراموش نکنیم که یکی از اصلی ترین مسائل جهان اسلام مسئله فلسطین است و مسئله هسته ای و حقوق بشر بهانه و مسایل حاشیه ای است که غربی ها برای ما به وجود آورده اند.

طرح مسئله فلسطین در مذاکره با گروه ۱+۵

وی تاکید کرد: از دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده کشورمان انتظار می رفت که به صورت جدی تر مسئله فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی را در کنار مذاکرات هسته ای با طرف غربی گروه ۱+۵ مطرح می کرد.

باید دولت انگلیس را تنبیه کرد

اسفندیاری در پایان تصریح کرد: نکته دیگری که از دولت و وزارت خارجه انتظار می رود این است که به دلیل حمایت همه جانبه دولت خبیث انگلستان از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، مسئله عادی سازی روابط تهران و لندن که این روزها بار دیگر مطرح شده است را چندین سال به عقب بیاندازد و با این اقدام انقلابی، دولت انگلیس را تنبیه کند.
13921101122651999_PhotoL

مطلب پیشنهادی

پیام نوروزی دکتر احمد اسفندیاری

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.