نظام استکباری نمی خواهد چهره بسیج شناخته شود/ماموریت بسیج جهانی است

اسفندیاری در گفتگو با بسیج:
نظام استکباری نمی خواهد چهره بسیج شناخته شود/ماموریت بسیج جهانی است
معاون بین الملل بسیج گفت: بسیج مجموعه مردمی بین المللی است که ماموریت جهانی دارد.

احمد اسفندیاری معاون بین الملل بسیج به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج درخصوص سیاست های کلی این معاونت به خبرنگار بین الملل بسیج گفت: بسیج اساسا یک تشکلی است که برای همه دنیا ترتیب داده شده و جنبه جهانی دارد و محدوده آن صرفا ایران و حتی کشورهای اسلامی نیست. اعتقاد ما براین است که بسیج مجموعه مردمی بین المللی است و ماموریت جهانی دارد.

معاون بین الملل بسیج گفت: “سخنان حضرت امام خمینی (ره) که بنیانگذار بسیج بوده و روشنگری های مقام معظم رهبری راهنمای ما در پیشبرد اهداف مان است.”

وی افزود: از آنجایی که ریشه بسیج در اسلام است و این دین جامع نمی تواند نسبت به مستضعفین جهان بی تفاوت باشد، لذا باید کمک کنیم مستضعفین دنیا بیدار شده و به خود بیایند تا حقوق خود را از مستکبرین عالم بگیرند. معاونت بین الملل بسیج نیز برای رصد این کار تشکیل شده تا ظرفیت هایی که در اقشار مختلف بسیجی در داخل کشور و شناسایی پتانسیل هایی که در مابقی نقاط جهان موجود است را به عنوان بزرگترین تشکل مردمی تشخیص بدهد.

اسفندیاری گفت: این سازمان بین بسیجیان کشور و افرادی که در خارج از کشور نیاز به روشن شدن دارند تا حق خود را چنگال مستکبرین دنیا بگیرند، حلقه ارتباطی برقرار کنند. براین اساس، ریاست محترم این سازمان تدابیر خوبی را اتخاذ کرده و برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.

معاون بین الملل بسیج خاطر نشان کرد: این سازمان در حوزه دیپلماسی عمومی کشور فعال است و ما در این حوزه سعی کرده ایم که از ابزارهای مختلف استفاده کنیم. وقتی می گوییم دیپلماسی، در واقع می خواهیم فرهنگ انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کنیم ضمن اینکه این کار تا حدود زیادی انجام شده اما نیاز به تدابیر بیشتر دارد. همچنین باید گفت مردم نیز در جستجوی فهمیدن ابعاد این انقلاب خواهند بود و تنها متکی به ما نیستند.

وی ادامه داد: نوع فعالیت این حوزه کار فرهنگی و نرم افزاری در داخل و خارج می باشد و جمله ای که حضرت امام (ره) در این باره دارد اینست که اگر ما در داخل کشور خود بمانیم با شکست مواجه می شویم و باید انقلاب خود را به دنیا صادر کنیم.

اسفندیاری تاکید کرد که فرهنگ بسیج باید مردمی منتقل شود و بهترین بستر آن در بسیج است و در خصوص ارزیابی اقدامات بسیج در سطح بین الملل افزود: بسیج به خودی خود به عنوان یک تشکل مردمی تاثیرگذار به دنیا معرفی شده است. دلیل مخالفت و کارشکنی غربی ها با بسیج نیز به خاطر تاثیرگذاری آن است که سبب شده با هدایت مقام معظم رهبری به اهداف خود برسد و جای خود را در سطح دنیا باز کند. به همین علت دشمن روز به روز بر توطئه های خود علیه این تشکل می افزاید. قدرت های استکباری که در راس آنها آمریکاست، نگرانند که دیگر کشورها از ما الگو گیرند. بیداری اسلامی که در کشورهای مختلف شکل گرفته و یا حتی جنبش وال استریت در آمریکا الهام گرفته از بسیج ایران است.

معاونت بین الملل بسیج افزود: اما گاهی اوقات چهره بسیج حتی در کشور خودمان مظلوم واقع شده و از پتانسیل های واقعی آن استفاده نمی شود که به نوعی اجحاف و کفران نعمت است. درصورتی که تلاش بسیج در هشت سال دفاع مقدس سبب سربلند بیرون آمدن ما از جنگ شد و یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن نیافتاد، مربوط به تفکر بسیجی بوده است. در حوزه های دیگر همانند حوزه دانشگاهی، اساتید، هنرمندان و ورزشکاران نیز اینچنین است.

وی گفت: “تحولات فلسطین، لبنان و اساس تشکیل مقاوت حزب الله لبنان و تحول صحنه نبرد در بحران سوریه توسط گروه های مردمی از بسیج نشات گرفته است.”

اسفندیاری گفت: چهره ای که غرب از اسلام و عاشورا درست کرده به نوعی هراس ایجاد می کند. اساسا نظام استکباری نمی خواهد چهره واقعی ما را کسی بشناسد چون در این صورت خود با مشکل مواجه می شود و در صحنه نابرابر رسانه ای که در دنیا وجود دارد سعی می کند چهره اسلام، بسیج، فرهنگ عاشورا و نظام اسلامی را مخدوش کند.

معاون بین الملل بسیج یادآور شد: حضرت امام (ره) به بسیجیان می گفت؛ فرزندان عزیز بسیجی ام به فکر تشکیل حکومت بسیجی جهانی باشید که این امر شدنی است. شما در هشت سال دفاع مقدس ثابت کردید می توان اسلام را فاتح جهان نمود. قرآن نیز سرنوشت زمین را اینگونه توصیف کرده که نهایتا به دست مستضعفین خواهد افتاد و وعده الهی تخلف ناپذیر است. پس اگر روزی در جهان فرصتی برای حق طلبان و استکبار ستیزان به وجود آید قطعا به سوی ما خواهند آمد.

وی در پایان افزود: ما در این معاونت، دیدگاه بسیجیان را در خصوص رخدادهای شاخص همچون انفجار در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و توافق ژنو به گوش مسئولین نهادهای مختلف می رسانیم. بسیج ارتباط های خوبی با نهادهایی که در حوزه خارجه کار می کنند مانند مجمع جهانی اهل بیت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجموعه تقریب اسلامی و وزارت خارجه ارتباط دارد و کمک به بالا بردن قدرت تحلیل در حوزه بین المللی این سازمانها می کند.

© Basij News Agency. All rights reserved.

مطلب پیشنهادی

پیام نوروزی دکتر احمد اسفندیاری

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.