رونمایی از دو سامانه اشتغال و ثبت اطلاعات خدمات دهندگان بهزیستی

سامانه اشتغال و کارآفرینی و سامانه ثبت اطلاعات واحدهای ارائه خدمت مددجویان و معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی با حضور مسئولان این سازمان و رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

سرپرست سازمان بهزیستی روز دوشنبه در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: متقاضیان جویای کار می توانند با ورود به این سامانه و با ارائه کد ملی و سریال شناسنامه خود، یک کد شناسایی از این سامانه دریافت کنند.

“احمد اسفندیاری” افزود: پس از آن، متقاضیان جویای کار با ارسال پیامک به سازمان بهزیستی می توانند اطلاعات مربوط به فرصت های شغلی و کارآفرینی ثبت شده خود را پیگیری کنند.
وی اظهار کرد: با راه اندازی سامانه اشتغال، سازمان بهزیستی میزان علاقه مندی متقاضیان برای شغل مناسب را شناسایی می کند و با توجه به برخورداری مناطق مختلف کشور از ویژگی ها، امکانات و ظرفیت های متفاوت، این سامانه کمک می کند با توجه به ظرفیت و امکانات هر استان، زمینه اشتغال مورد نیاز متقاضیان فراهم شود.

“اسفندیاری” خاطرنشان کرد: مددجویان و افراد زیر پوشش این سازمان می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه سالانه باید ۱۰ درصد از افراد زیر پوشش سازمان بهزیستی از چرخه حمایتی خارج شوند، افزود: خروج این افراد به معنای قطع حمایت سازمان بهزیستی از آنان نیست و بهزیستی، حمایت های معنوی و مادی خود را ادامه خواهد داد.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۲۵ هزار شغل در سراسر کشور برای مددجویان زیر پوشش بهزیستی ایجاد شد و امسال نیز در تلاش هستیم یکصد هزار شغل برای متقاضیان این سازمان در سراسر کشور ایجاد کنیم.

“اسفندیاری” گفت: ۱۴۰ هزار مددجوی زیر پوشش این سازمان، آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفته اند و آماده ورود به بازار کار هستند.

وی درباره سامانه ثبت اطلاعات واحدهای ارائه خدمت افزود: بیش از ۲۴ هزار مرکز ارائه خدمت در کشور با این سازمان همکاری می کنند که شامل مهدکودک ها، مراکز ترک اعتیاد، خانه های کودکان و نوجوانان و مراکز توانبخشی سالمندان هستند.

“اسفندیاری” اظهار کرد: ۹۲ درصد فعالیت های سازمان را خیرین، مردم و نیکوکاران به صورت هیأت امنایی اداره می کنند.

وی گفت: امسال ۵۰ هزار نفر از مربیان مهدهای کودک سازمان بهزیستی زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند.

وی افزود: متقاضیان و مددجویان می توانند برای ثبت اطلاعات خود در سامانه اشتغال و کارآفرینی به نشانی اینترنتی http://job.behzisti.net و برای نام نویسی سامانه ثبت اطلاعات واحدهای ارائه خدمت به نشانی اینترنتی http://nc.behzisti.net مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

مطلب پیشنهادی

پیام نوروزی دکتر احمد اسفندیاری

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول ...

۱۰ نظرات

 1. باسلام وخسته نباشید من یک مدد جوی بی کارم حرفه من در زمینه فتوشاپ کارل دارو وفری هند ادیوس پیری مایر میباشد که هم اکنون بیکار هستم نصب ویندوز وویروس یابی هم بلدم

 2. مجید حیدرنژاد

  دوست دارم هنرمندشوم ابته کارباچوب

 3. باسلام وخسته نباشید

 4. ۱-آموزش افراد جامعه در زمینه های سلامت روان پسشگیری از اعتیاد اجتماع محورر- تربیت فرزندان- مشاوره در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی- پیشگیری از معلولیت ها
  ۲-آموزش قران کریم برای تمام گروه های سنی و تقویت اعتقادات مذهبی
  ۳-فعالیت در زمینه تشویق و ترغیب بانوان جامعه در جهت کسب مهارت های فردی
  ۳-ایجاد اشتغال در جهت ارتقا اقتصاد خانواده
  ۵-مددکاری اجتماعی در زمینه های مختلف
  ۶-تقویت فعالیت های جایگزینی و بهینه سازی اوقات فراغت فرزندان

 5. باسلام وصلوات برمحمدوال محمد(ص)
  ازاینکه سازمان بهزیستی باسرپرستی جناب آقای اسفندیاری بهترازدیگر
  روسای این سازمان مردمی وزحمتکش داردبه تعالی ورشدهمه جانبه میرسد
  خداوندمتعال راسپاسگزارم وراه اندازی این سامانه درنظم بخشیدن
  به کلیه مراکزغیردولتی تحت نظارت این اداره خیلی موثربوده ودر
  کیفیت وسرویس دادن به ارباب رجوع بسیاراین موضوع راارتقاع بخشیده
  است/
  جواد صادقی
  مدیرمرکزدرمان اعتیادبهبودیافتگان ایلام

 6. باسلام وصلوات برمحمدوال محمد(ص) ازاینکه سازمان بهزیستی باسرپرستی جناب آقای اسفندیاری بهترازدیگر روسای این سازمان مردمی وزحمتکش داردبه تعالی ورشدهمه جانبه میرسد خداوندمتعال راسپاسگزارم وراه اندازی این سامانه درنظم بخشیدن به کلیه مراکزغیردولتی تحت نظارت این اداره خیلی موثربوده ودر کیفیت وسرویس دادن به ارباب رجوع بسیاراین موضوع راارتقاع بخشیده است/ جواد صادقی مدیرمرکزدرمان اعتیادبهبودیافتگان ایلام

 7. با سلام من از مددجوهای سازمان هستم
  کارشناس حسابداری هستم
  ولی بیکار
  چرا سازمان یه فکری برای ما نمیکنه

 8. من یک معلول بیکار هتم که فتو کپی و نصب ویندوز بلدم ازدواج هم کردهام از استان همدان تکلیف بیکاری من چیست

 9. سلام به ما گفتن مدیران مهد کودک می توانند از طیق ثبت نام در این سایت خودشان را بیمه کنند ولی انگار این سایت فعال نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *